Za výhledy

Delší, ale nenáročný výlet do okolí Mariánských Lázní.

Potěšíme se výhledem do dalekého kraje, seznáníme se s unikátní přírodní památkou a poznáme prameny u Úšovického potoka. 

Od turistického rozcestníku v centru Mariánských Lázních se vydáme po žlutě značené trase vzhůru k rozhledně Hamelika. Lesní cestou se dostaneme k Parku Boheminium. Od rozcestí pokračujeme polní cestou do obce Zádub-Závišín. Stále sledujeme žlutou turistickou značku – přejdeme silnici na Karlovy Vary a po cestě míříme k lesu. Odbočíme vpravo, projdeme kolem zaniklého čedičového lomu. Vystoupáme na Podhorní vrch (847 m), nejvyšší bod Tepelské vrchoviny. Pokocháme se výhledem. Z Podhorního vrchu prudce klesáme lesní cestou. Dostaneme se do Milhostova. Za železničním viaduktem pokračujeme do údolí. Cesta vede kolem zajímavé lokality – Milhostovské mofety. Jedná se o unikátní mofetové pole s převážně suchými krátery s přírodními výrony oxidu uhličitého a sirovodíku. Údolím Jilmového potoka pokračujeme k prameni Horka. Na rozcestí uhýbáme v pravo po zelené značce směre Vlkovice. Za Vlkovicemi opoustíme silnici a lesní cestou scházíme do Úšovic. Od Antoníčkova pramene nás vede pohodlná cesta do parku u Rudolfova a Ferdinandova pramene. Poté po zelené značcce pokračujeme dál do centra.

Tip: Pro zkrácení trasy můžeme využít MHD. Autobusem č. 13 vyjedeme ze stanice Centrum na konečnou zastávku Zádub-Závišín.


Odhadovaný čas

6:00 hod.

Délka

19,6km

Začátek cesty

Turistický rozcestník u zastávky Centrum, Mariánské Lázně

Konec cesty

Turistický rozcestník u zastávky Centrum, Mariánské Lázně

Zahájit chat
Potřebujete pomoci?
Dobrý den,
můžeme Vám pomoci s výběrem?